digiamo logo bile

4 TOP nástroje pro tvorbu infografiky

9. 12. 2019
Obsah článku

Jeden obrázek řekne víc než tisíc slov. Proč toho tedy nevyužít ve svůj prospěch? Díky infografice můžete zaujmout zákazníky a odlišit se od konkurence.

Touto formou obsahu proměníte i nezáživná data na něco zábavného. Pomocí infografiky můžete ozvláštnit článek, vylepšit firemní prezentaci nebo získat pozornost lidí na sociálních sítích.

Výroba infografiky možná vypadá složitě, ale není tomu tak. Ve skutečnosti vám postačí kreativita a vhodný program.

Následující 4 nástroje vám při tvorbě infografiky pomohou. Nebojte se, zvládne v nich tvořit opravdu každý.

Canva je úžasný program, který vám pomůže se všemi grafickými návrhy od příspěvků na sociální sítě až po logo. Mimo jiné tu také snadno vytvoříte infografiku.

Můžete si vybrat předpřipravenou šablonu a potupně ji upravovat podle potřeby. Velkou předností Canvy je to, že obsahuje velké množství ikon a obrázků.

Základní verze je zdarma – pro běžné potřeby je naprosto dostačující. Existuje ale i placená verze, která poskytuje různé vychytávky navíc. Stojí v přepočtu 300 korun na měsíc.

Piktochart ve free verzi nabízí menší výběr předloh, ale opět si zde můžete infografiku opravit podle svého (lze měnit barvy, fonty i obrázky). S tímto nástrojem se snadno pracuje díky mřížce, která zjednodušuje manipulaci s řádky a obrázky.

Pokud si Piktochart oblíbíte, můžete si připlatit za rozšířenou verzi. Ta stojí v přepočtu 550 korun na měsíc.

Easelly je program zaměřený přímo na tvorbu infografiky. Nabízí nepřeberné množství šablon, ikon a fontů – díky nim docílíte dokonale originálního vzhledu. Opět si můžete vybrat ze dvou variant programu, jedna je zdarma a druhá je placená. Pro verze stojí v přepočtu 100 korun za měsíc.

Infogram nenabízí tolik zajímavé šablony, ale zato se v něm snadno vytváří grafy. Můžete buď pracovat ve free verzi, nebo si připlatit za nadstandard. Pozor si dejte na to, že ve free verzi nemůžete vytvořenou grafiku stáhnout. Pro verze vyjde na přibližně 440 korun měsíčně.

Další alternativy

Samozřejmě existuje daleko více podobných programů. Kromě těch výše zmíněných můžete pro tvorbu infografiky využít například tyto nástroje:

Jak jste sami viděli, každý z programů má své výhody a nevýhody. Nejlepší proto je si jednotlivé nástroje vyzkoušet. Postupně tak zjistíte, který vám osobně nejvíc vyhovuje.

Neváhejte a pusťte se do tvoření!

Pokud vám článek připadal přínosný, sdílejte ho se svými blízkými. 

Obsah článku

Náš blog

Tipy a novinky z oblasti digitálního marketingu
Do blogu

Chtěli byste s námi probrat možnosti spolupráce?

Rádi vám poradíme a navrhneme možnou strategii
Spojte se s námi
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram