digiamo logo bile

O 250 % více objednávek on-line životopisů s pomocí linkbuildingu

S holandským startupem Resume.io jsme se v srpnu 2020 domluvili na spolupráci v oblasti linkbuildingu na českém trhu. Zadání bylo jasné – získat kvalitní dlouhodobou prací více objednávek z přirozeného vyhledávání pro jejich web cvapp.cz. Za 1,5 roku spolupráce se počet objednávek z přirozeného vyhledávání zvýšil o 250 % a spolupráce pokračuje dále. 

Jak jsme toho společnými silami dosáhli? Přečtěte si více níže. 


cvapp.cz

Resume.io je holandský startup, který působí na více než 12 trzích a v České republice jej můžete znát jako cvapp.cz. Jedná se o aplikaci pro tvorbu efektivních životopisů, která vznikla už v roce 2012.

Resume.io již pomohla vytvořit životopis více než 15 milionů uživatelů a na jejich stránkách si můžete vytvořit také motivační dopis. Jejich stylové životopisy pomohly uchazečům získat práci v předních společnostech jako například BMW a T-Mobile.


cvapp.cz

Shrnutí spolupráce 

  • Začátek naší spolupráce: srpen 2020  
  • Datum zpracování case study: únor 2022  
  • Celkový počet získaných linků: 125 
  • Nárůst měsíčních objednávek z přirozeného vyhledávání: + 250 % 

Základem byla linkbuildingová strategie

Spolupráce na linkbuildingu začínáme zpravidla přípravou linkbuildingové strategie, kde: 

  • zanalyzujeme současný stav zpětných odkazů, 
  • zanalyzujeme konkurenci a hlavně: 
  • připravíme jasný plán a taktiky získávání včetně způsobu oslovování. 

Mezi taktiky získávání odkazů jsme zařadili oslovování univerzit, pracovních portálů, HR agentur, blogerů a influencerů.


Získávání kvalitních odkazů 

Základem linkbuildingu v Digiamu je zaměření na: 

  • kvalitu před kvantitou – mohli jsme získat stovky linků z pochybných katalogů a webů, ale to by mělo ve finále spíše negativní dopad, 
  • Rozmanitost a různorodost – jak ve výběru webů, linkbuildingových taktikách, tak i v obsahu, 
  • Přidaná hodnota pro uživatele – odkazy by měli mít hodnotu pro návštěvníka dané stránky. 

Tohoto jsme se drželi také v případě Cvapp, který navíc velmi přispívá pravidelnou přípravou kvalitního obsahu ve svých blogových článcích. Toho jsme tedy náležitě využili a zaměřili tak značnou část linkbuildingových aktivity právě na tyto články. 

Mezi podobné články patří například článek o tom, kdy do životopisu vložit fotografii. 


wireframe vs reality
Oslovili jsme tak za účelem získání odkazů například fotografy, kteří pracovní portréty fotí a zároveň mají vlastní web, takže by se jejich čtenářům mohla hodit informace o využití fotografie v životopisu.

Zvýšení objednávek z přirozeného vyhledávání o 250 % 

Od září 2020 jsme získali více než 125 zpětných odkazů, a především pomohli navýšit měsíční objednávky a návštěvnost z přirozeného vyhledávání o více než 250 %. 


We enjoy working with Martin / Digiamo a lot. Quality, speed and communication are all top notch. I can highly recommend working with them. They outperform their competitors, we know because we tested them all and choose Digiamo to continue working with.
Menno Olsthoorn
Managing Director
Testujto logo
Spolupráce se Cvapp probíhala již od začátku hladce. Oceňuji, že klient na svůj web tvoří kvalitní a zajímavý obsah (včetně různých průzkumů plných dat) – tyto články jsou pak skvělým lákadlem na odkazy. Výborná je pak také komunikace s klientem, vždy od nich máme rychlé vyjádření k našim dotazům a návrhům.
digiamo
Anna Landsmanová
Content & SEO Specialist
Radko Sedlák

Chtěli byste také zvýšit počet objednávek podobně jako cvapp.cz?

Přečtěte si více o našich službách SEO a linkubilingu nebo nás rovnou kontaktujte. 


Chtěli byste s námi probrat možnosti spolupráce?

Rádi vám poradíme a navrhneme možnou strategii
Spojte se s námi
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram