digiamo logo bile

8 tipů, jak zvýšit návštěvnost webu

12. 1. 2020
Obsah článku

Tvoříte úžasný obsah, ale přesto má váš web (nebo blog) malou návštěvnost? Nevadí, máme pro vás tipy, jak to změnit. V tomto obsáhlém článku jsme pro vás shrnuli 8 tipů, jak zvýšit návštěvnost webu. Ať už jde o váš osobní, či firemní web, najdete tu zajímavé možnosti, jak jej vylepšit. 

jak zvýšit návštěvnost webu

O jaké tipy se konkrétně jedná? 

 • Pište o věcech, které lidi hledají 
 • Pište dlouhé a (informativně) hodnotné texty 
 • Dejte článkům strukturu 
 • Další snadné SEO  
 • Tvořte obsah, který lidé budou sdílet 
 • Získávejte zpětné odkazy  
 • Prolinkovávejte jako diví 
 • Využijte síly sociálních sítí 

Upozornění na začátek: zázraky se nedějí přes noc. Tak je to se vším – je třeba soustavná práce a vytrvalost. Ta se vám jistě vyplatí v podobě rostoucího počtu návštěv. Pojďme si představit konkrétní rady! 

8 tipů, jak zvýšit návštěvnost webu, či blogu… 

Pište o věcech, které lidi hledají 

Pokud chcete mít navštěvovaný web či blog, je důležité psát pro lidi. Pište o tom, co zajímá vaše publikum. Zkrátka nepište pouze pro sebe.  

Jak ale zjistit, co lidi zajímá? Představu si můžete udělat pomocí snadného vyhledávání… Řekněme, že chcete napsat o seriálu Přátelé. Co lidi hledají v souvislosti s tímto slovem, najedete pomocí Googlu (v našeptávači a v souvisejících dotazech), jak můžete vidět na obrázcích.  

Jak zvýšit návštěvnost blogu
Jak zvýšit návštěvnost webu

Důležitá je také četnost hledání konkrétních slov. Tu můžete ověřit pomocí různých programů. My používáme placený nástroj Ahrefs, který funguje skvěle. Detailní postup k analýze klíčových slov můžete vidět ve videu.

V tomto programu také zjistíte další zajímavé údaje – například jak je velká konkurence a jaká je trendovost vašeho slova.  

Existují ale i neplacené nástroje – pro hledanost v Googlu můžete použít Plánovač klíčových slov v Google Ads, pro hledanost na Seznam zase funguje konkurenční Sklik. Tyto neplacené nástroje poskytují omezené možnosti a méně přesné statistiky.

Pište dlouhé a (informativně) hodnotné texty

Tento bod je dost podstatný a není těžké jej dodržovat. Co přesně se tím ale myslí? 

Vždy, než začnete psát článek se zamyslete nad tím, jestli dá vašim čtenářům nějakou hodnotu. Pokud ano, tak super. Nebojte se psát články dlouhé.  

Proč doporučujeme dlouhé články? Protože je preferují jak čtenáři, tak vyhledávače. Lidé na internet chodí pro informace, takže ocení dlouhý návod s radami. Stejně tak to má Google, který upřednostňuje delší články před kratšími.  

Nevěříte? Tady je pár údajů, která vás přesvědčí…  

 • Podle průzkumů má obsah, který má 3000 – 10 000 slov nejvíc sdílení na sociálních sítích.  
 • Dříve platilo, že optimální délka článku je 500 – 800 slov. Dnes se odborníci přiklánějí spíše k vyšším číslům. Konkrétní čísla k jednotlivým odvětvím najdete tady.  
 • Je pravděpodobnější, že delší článek se bude zobrazovat i při vyhledávání souvisejících klíčových slov.  

Dejte článkům strukturu 

Nikdo nechce číst dlouhé nudle textu – lidé, ani roboti. Když svůj text strukturalizujete, bude přívětivější jak pro čtenáře, tak pro Google. To znamená, že lidé vaše články budou číst a neutečou. Gooogle navíc bude vaše články vyhazovat výše ve vyhledávání. A to přeci chcete.    

Jak správně článek strukturalizovat? 

 • Pište krátké věty a odstavce
 • Používejte podnadpisy
 • Zvýrazňujte důležité informace. 
 • Text prokládejte obrázky.  
 • Používejte odrážky a body

Tip navíc: Pokud váš web běží na WordPressu se strukturou a zásadami SEO vám pomůže plugin Yoast SEO, je zdarma a snadno se používá. Jak vypadá jeho používání, můžete vidět na obrázku. Je to ukázka „readability“ článku o kotvách.  

jak zvýšit návštěvnost webu

Další snadné SEO tipy 

Porozumět tomu, jak funguje SEO, je běh na dlouhou trať. Máme pro vás pár tipů, které jsou jednoduché a účinné.  

 • Používejte krátké URL adresy (poučení i pro nás do budoucna) 
 • Zahrňte klíčové slovo do URL adresy 
 • V textu používejte LSI keywords 

Co jsou LSI keywords? Jsou to slova související se slovem klíčovým. Když budete psát o seriálu Přátelé (key word: Přátelé), LSI keywords budou například Rachel, Ross, Pheobe atd.  

Tvořte obsah, který lidé budou sdílet 

Tím, že do hry zapojíte zajímavá multimédia, se nejen zviditelníte, ale zvýšíte své šance, že vás někdo bude sdílet na sociálních sítích.  

Pro tvorbu zajímavých vizuálů nemusíte být nutně grafik. V článku o infografikách jsme představili nástroje, které zvládne používat opravdu každý.  

Kromě infografiky můžete do hry zapojit originální fotky, videa, nebo třeba vtipné kresby – čím originálnější, tím lepší.  

Získávejte zpětné odkazy  

Zpětné odkazy jsou důležitou součástí optimalizace pro vyhledávače. Ty podle kvality a počtu odkazů posuzují kvalitu a relevanci cílové stránky vzhledem k položenému dotazu. Zjednodušeně řečeno se stránky s hodně relevantními a kvalitními odkazy zobrazí výše ve vyhledávání.  

Existuje velké množství možností, jak získávat linky na své stránky – na to by byl třeba samostatný článek. Máme pro vás ale jeden snadný tip.  

Určitě už jste psali o významné akci z vašeho oboru, nebo jste se zmínili o odbornících z vaší branže – například v recenzi jejich produktu atd. To je sice skvělý začátek, ale je škoda toho více nevyužít. 

Dejte dotyčnému o svém článku vědět. Kontaktujte ho a řekněte mu, že jste o něm napsali. Můžete se spojit pomocí emailu, nebo sociálních sítí. Na obrázku můžete vidět ukázku takovéhoto oslovení.  

jak zvýšit návštěvnost webu

A výsledek? Win-win situace pro obě strany. Social restart odkázal na náš report z události jako referenci a my máme hodnotný odkaz.  

Prolinkovávejte jako diví  

Linky jsou jedním z nejdůležitějších ukazatelů SEO, vyplatí se tedy na ně zaměřit. To platí o interních i externích lincích. Pojďme se blíže podívat na oba typy. 

Interní linky 

= linky vedoucí na jiné stránky na vašem webu.  

Vezměte si příklad z Wikipedie… Jdete tam vyhledat jednu věc, ale nakonec tam zůstane podstatně déle. Přesně toho chcete dosáhnout na vašem webu. Snadno vám k tomu pomůžou právě interní linky.  

V jednom článku je ideální použít 2-5 linků odkazujících na vaše jiné stránky. Vhodné je odkazovat ze stránek silnějších na ty slabší, pomůže to s jejich posílením. Necpěte ale linky do textu na sílu, dávejte je pouze tam, kam se hodí.  

Externí linky 

= linky vedoucí mimo vaše webové stránky

Z hlediska SEO je dobré odkazovat na jiné stránky (tím samozřejmě nemyslíme odkazování na vaši konkurenci). Optimální je opět použít 2-5 odkazů. Kromě toho to jistě ocení i vaši čtenáři – když například píšete o šikovném nástroji, proč na něj hned neodkázat?  

Využijte síly sociálních sítí 

Díky sociálním sítím můžete navýšit návštěvnost vašeho webu. Ideálním místem jsou tematicky zaměřené skupiny na Facebooku.  

Jak v nich svůj obsah zviditelnit (a nenechat se hned vyhodit)? 

 • Vyhledejte vhodné skupiny. 
 • Přidejte se do nich a pozorujte, jak fungují. 
 • Přečtěte si pravidla skupiny (nechcete se přeci nechat hned vyhodit). 
 • Pokud je to možné a žádoucí – sdílejte svůj obsah.  
 • Buďte aktivní a komunikujte – komentujte příspěvky ostatních. Lépe tak zapadnete do komunity a lidé si spíše přečtou váš obsah. 
 • Nespamujte. Nechcete lidi hned otrávit a naštvat. 
jak zvýšit návštěvnost blogu

Kromě výše zvýšených metod, existuje mnoho dalších způsobů, jak zvýšit návštěvnost webu… 

Tady je pár dalších příkladů: 

 • Emailing (vhodný způsob, jak přivést věrné fanoušky zpět na blog) 
 • Guestposting (dávejte a přijímejte rozhovory s osobnostmi z branže) 
 • Placené reklamy (ve vyhledávačích nebo na sociálních sítích) 

Máte nějaké dotazy či připomínky? Napište do komentářů.  

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet dál

#sharingiscaring  

Obsah článku

Náš blog

Tipy a novinky z oblasti digitálního marketingu
Do blogu

Chtěli byste s námi probrat možnosti spolupráce?

Rádi vám poradíme a navrhneme možnou strategii
Spojte se s námi
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram